6 порад — як уберегти техніку в спеку?

Щоб уберегти наші комп’ютери та ноутбуки від спеки та запобігти втраті даних, скористайтесь нашими порадами:

1 – Дотримуйтесь безпечного діапазону температур

Більшість ноутбуків здатні нормально функціонувати за 10°C-35°C. Вища температура може призвести до проблем. Зменшується термін служби батареї. Крім того, порушується мікрогеометрія жорсткого диска, що може спричинити його збої і пошкодження.

2 – Дайте можливість адаптуватися до змін температури

Якщо ви переходите з прохолодного приміщення, що кондиціонується, на спекотне сонце і назад, то перед цим вимикайте ноутбук. Дайте йому час адаптуватись. Інакше усередині ноутбука утворюється конденсат, що може призвести до короткого замикання.

3 – Остерігайтеся високої вологості (вище 80%)

Плануючи роботу за комп’ютером поза приміщенням, ознайомтеся з прогнозом погоди та зверніть увагу на вологість. Висока вологість повітря може посилити конденсацію. Також надлишок вологи всередині ноутбука може спричинити спрацювання вбудованого сенсора рідини, після чого ви втратите право на гарантійний ремонт.

4 – Не залишайте ноутбук під прямим сонячним промінням

Сонячні промені не тільки «допомагають» ноутбуку перегрітися, але й здатні пошкодити пластиковий корпус. Він, звичайно, не розплавиться, але його елементи можуть змінити свою форму.

5 – Не залишайте ноутбук довго працювати на ліжку

Враховуючи, що вентиляційні отвори, через які працює кулер, часто знаходяться на нижній стороні, то в такому положенні вентиляція серйозно погіршиться і температура підніматиметься.

6 – Робіть резервне копіювання даних

Виконайте резервне копіювання даних, що зберігаються у вашому ноутбуці, якщо ви збираєтеся використовувати його поза приміщенням. Нагадаємо, що спека може призвести до пошкоджень жорсткого диска. Використовуйте зовнішній жорсткий диск.

Зворотній зв'язок